15 czerwca 2015

A Ty co byś oddała, aby pospać piętnaście minut dłużej?

Nie lubisz poniedziałku? Spraw, by to poniedziałek znielubił Ciebie! Jak? Po prostu dobrze go zacznij. Bo jaki poniedziałek. Taki cały tydzień. Podstawą dobrze rozpoczętego dnia, niezależnie czy jest to poniedziałek, środa czy niedziela, jest odpowiednie nastawienie. Dobra organizacja. I uśmiech! Tylko tyle. Albo aż tyle.
Drugi raz jest mi dane przeżywać dni polarne. Może nie tak upierdliwe jak w Tromso, ale uwierz mi, środek nocy, a czasami jak Gizmolove przebudzi się w trakcie dopominając witaminowego koktajlu, zastanawiam się, czy to aby nie ranek już puka do mych okien. Człapiąc po zimnej od kafelków podłodze, mimochodem trafiam błędnym wzrokiem na zegar, który wskazuje trzecią w nocy. Aaa-ha, jeszcze nie pora. Odkąd zostałam mamą, poniedziałki nie są mi straszne. Serio! Nie specjalnie różnią się od innych dni tygodnia, nawet weekendu. Śmiem stwierdzić, że kto jeszcze nie posmakował uroków macierzyństwa, nawet nie wie co to znaczy rano wstawać. Oddałabym wtedy wszystko za każde piętnaście minut dłużej w łóżku.


Oddałabym... nawet przepis na przepyszną nocną owsiankę kokosową. Częstuj się!

Pięć łyżek płatków owsianych mieszam ze szczyptą imbiru, cynamonu i garścią wiórek kokosowych. Zalewam szklanką mleka kokosowego i odstawiam na noc (nie musi być w lodówce). Rano delikatnie mieszam i podgrzewam na wolnym ogniu do momentu, aż owsianka uzyska konsystencję papki (ja taką lubię). Dosładzam łyżeczką miodu. Doprawiam do smaku. Ozdabiam kaki (lub innymi owocami). I wcinam póki ciepła.


P.S. Czasami jeszcze robię zdjęcie na insta 😉


Smacznego!A ty jak zaczynasz poniedziałek? W pośpiechu czy na wolnych obrotach?
TOP