30 lipca 2015

Poradnik blogera #2 Zazdrość. Grzech czy inspiracja?

Zazdrość to uczucie, które towarzyszy nam w różnych momentach życia. Dotyczy sfer materialnych i niematerialnych. Nie pozbędziemy się jej nigdy, ale może stać się ona napędem do pozytywnego działania.Nie w każdej sytuacji zazdrość można przeobrazić w pozytywną siłę, lecz wbijanie przysłowiowych szpilek drugiej osobie nie służy niczemu dobremu.


„Jeśli chcesz coś, czego nie masz, musisz zrobić coś, czego jeszcze nie robiłeś”.


Można by pomyśleć, że skoro ktoś nie kradł do tej pory, a chce mieć jakąś rzecz, to niech ją ukradnie. Takie działania nie doprowadzą do niczego dobrego. Jeśli chcesz osiągnąć pozytywny skutek, musisz podejmować pozytywne działania.

Przykład? Będzie fikcyjny. Na bazie miejsca, w którym teraz jesteśmy.

Genowefa zazdrości Gertrudzie pozycji jej bloga w sieci, pięknych zdjęć, stylu pisania oraz szablonu. Gienka posiada jednak bardzo dobry aparat, którego możliwości nie odkryła. Lubi pisać, ale większość czasu spędza przed telewizorem. Wie jak miałby wyglądać jej blog, lecz nie potrafi dokonać zmian. 

Co powinna zrobić?
Radziłabym zacząć od końca. Dlaczego? Ponieważ wszystko, czego zazdrości Genowefa Gertrudzie, zaczęło się od drobnych kroków. By wejść na górę, musisz być na dole.

#1 Wygląd bloga
Skoro nie potrafi wprowadzić zmian sama, a ma koncepcję, może poszukać instrukcji, dzięki którym zrealizuje swój plan. Gienia jednak boi się bardzo wprowadzać zmian samodzielnie. Powinna zgłosić się co najmniej do kilku osób, które się tym zajmują, opisać sytuację, zapytać o szczegóły i poprosić o pomoc. Na koniec pozostaje tylko wybrać.

#2 Styl pisania
Najważniejsze to oderwać się od „grającego pudła”! Najlepiej zastosować środek zastępczy w postaci książek. Powinna wiedzieć, że czytając, wzbogaca swoje słownictwo, rozwija wyobraźnię. Kolejnym krokiem jest pisanie, pisanie i jeszcze raz ćwiczenie.

#3 Zdjęcia
Jak wspomniałam, bohaterka tego przykładu ma dobry aparat, ale nie poznała jego możliwości. Istnieje coś takiego jak „Instrukcja obsługi”, z którą zapomniała się zapoznać. Dodatkowy czas na ćwiczenia fotograficzne marnowała oglądając telewizję. Nawet gdyby nie miała dobrego sprzętu, to po zapoznaniu się z opcjami aparatu, wykonywałaby lepsze zdjęcia niż wcześniej.

#4 Pozycja bloga
Genowefa powinna zdać sobie sprawę z tego, że Gertrudzie nie spadło nic z drzewa. Wszystko, co ma, zawdzięcza swojej pracy, samodoskonaleniu i konsekwentnemu działaniu. Kto wie, może Gertruda też kiedyś komuś czegoś zazdrościła, ale zaczęła stawiać kroki, by zazdrość przekuć w swoją siłę, nikogo przy tym nie krzywdząc.


Od zawiści do zazdrości linia jest cienka, ale to od Ciebie zależy w jaki sposób podejdziesz do sprawy – będziesz złościć się na cały świat i zamkniesz się w czterech ścianach, czy stawisz czoła przeciwnościom, własnym słabościom i pokonasz schody. Na szczycie czeka Cię piękny widok. To widok Twojego sukcesu!


A Ciebie zazdrość inspiruje czy wręcz przeciwnie?

* * *

W dzisiejszym Poradniku blogera gościem była Magda, bliżej znana jako Madl-len. Aby chciało Ci się jeszcze bardziej działać, Magda specjalnie dla Ciebie przygotowała trzy motywacyjne tapety na telefon, które możesz pobrać bezpośrednio na jej blogu. Dokładnie klikając TUTAJ.
Mam na imię Magda.  Jestem typem niespokojnej artystycznej duszy, która z prędkością światła wynajduje sobie nowe zajęcia. W wolnej chwili dostosowuję szablony na blogi, tworzę biżuterię, maluję obrazy, zdobię paznokcie i… kto by to zliczył ;) Prowadzę blog Madl-len.pl, na którym staram się oswoić Czytelników z GIMPem, lecz nie jest to jedyna tematyka, którą poruszam. Zapraszam w odwiedziny. BLOG | FACEBOOK | GOOGLE+ | PINTEREST


Wpisy gościnne to skuteczne narzędzie marketingowe. Jeśli jesteś zainteresowana taką formą promocji na moim blogu, zapraszam do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym w zakładce WSPÓŁPRACA.


pozdrawiam, bastalena
TOP