17 września 2015

Pasty na pożegnanie lata

Pożegnanie lata
Weekend spędziłam na porządkowaniu folderu z kulinarnymi zdjęciami. Przez przypadek wpadły mi w oko pasty. Kolorowe. Sezonowe. I tak sobie pomyślałam, że wpiszą się one doskonale w ten dzień wyzwania. Na pożegnanie. Lata.Zaczynam od mojego tegorocznego hiciora. Lekko wybajerzona, egzotyczna, ale kto powiedział, że pasta ma być nudna. Nie potrafię nawet napisać, ile razy gościła na moim stole. W kilku innych konfiguracjach, ale ta okazała jest najlepsza.

Kliknij w link po przepis. Warto!

Pasta z zielonego groszku i fety

Twarożki i serki kochają warzywa. Najlepiej te zielone.
Weź kostkę sera feta, szklankę świeżego zielonego groszku i dopraw ulubionymi przyprawami (ale uwaga z solą!). Dodaj pieprz cytrynowy. Kilka kropel soku z cytryny. Blendowanko. I szamanko.

Pasta śmietankowa z chrzanem

Kochają też dobrze doprawione towarzystwo. Nie tylko soli i pieprzu.
Serek śmietankowy podkręć łychą startego chrzanu. Skrój ogórka kiszonego. I wsuwaj na zdrowie!

Pasta krewetkowa z koperkiem

A na koniec norweski akcent. Ciut czasochłonna, ale krewetkowym skrytożercom będzie muskać podniebienie. Pomysł podsunął mi Stwórca, zupełnie niechcący. Zainspirował mnie jak pożerał tosta wypchanego krewetkami, skąpany po nadgarstki w ketchupie. Cóż, postanowiłam mu sprawę trochę ułatwić. Z moim ukochanym koperkiem, dlatego musiała się znaleźć w tym pożegnaniu zestawieniu.

Szklankę obranych krewetek grilluj/ podsmaż/ zapiecz z dodatkiem masła przez 10 min. w 150 st. Wystudź. Przełóż je do blendera, dodaj łyżkę stopionego masła, sypnij świeżym, poszatkowanym koprem. Posól. Popieprz. Zblenduj. I jedz z apetytem ;)

Dlaczego wybieram pasty kanapkowe?

#1 Są szybkie i łatwe w przygotowaniu.
#2 Stanowią miłą odmianę od standardowych kanapek z szynką.
#3 Dają się komponować z praktycznie każdego składnika.
#4 Są doskonałym powodem do "wyczyszczenia" lodówki.
#5 Nie mogą się nie udać.
#6 Można w nich "przemycić" sporo witamin.
#7 Cieszą nie tylko podniebienie, ale i oko.

Masz inny powód? Podziel się nim w komentarzu. 

Zapewne zauważyłaś, że zaprezentowane przeze mnie pasty są wytrawne. Tak dla zrównoważenia słodkich owsianek. Z przyjemnością dowiem się jakie to smarowidła rozpoczynają Twój dzień. I kończą lato.

Oddaję Disqus w Twoje ręce!


pozdrawiam, bastalena


TOP