9 marca 2016

Całuśne Sezamowe Mazidło Do Ust

Szykujcie usta, czeka na was sezamowa rozpusta! W dzisiejszym wpisie gościnnym fenomen tych malutkich ziarenek pomoże mi rozgryźć Daria z bloga Bezgrzeszna Rozpusta, która z pomysłem na sezamową wariację dzisiaj do mnie zawitała.Tytułem wstępu...


Nasiona sezamu były spożywane od tysięcy lat, szczególnie w Azji i na Bliskim Wschodzie. Sezam jest doskonałym źródłem składników mineralnych, w tym miedzi, manganu, magnezu, wapnia, fosforu, cynku, żelaza i selenu. Jest także bogaty w witaminę B1 i błonnik. Dzięki obecności lignanów jego spożycie przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi oraz zapobiega nadmiernemu odkładaniu się cholesterolu.


W kuchni wykorzystuje się go głównie jako posypkę do sałatek, panierkę do pieczonych warzyw oraz bazę sosów (np. tahini). Pozyskiwany z niego olej sezamowy może być stosowany także w kosmetyce, co udowodni wam za chwilę Daria.


Oddaję jej głos.
Dbanie o siebie w naturalny sposób stało się moja pasją. Mieszam, gotuję, mielę, kręcę, blenduję, czasem piekę. Szaleństwo. Głównie moje mieszaniny się zjada. Aczkolwiek od czasu do czasu tworzę przepisy na na naturalne dobrodziejstwa dla ciała. Właśnie takim pragnę się z wami dzisiaj podzielić.

Daria z bloga Bezgrzeszna Rozpusta
Całuśne Sezamowe Mazidło Do Ust Czysta Natura


czas 30 minut
trudność średnia
zastosowanie ochronny nawilżacz do ustSkładniki

1/2 łyżeczki oleju kokosowego (nierafinowany tłoczony na zimno)
1 łyżka dobrej jakości nierafinowanego organicznego oleju sezamowego (ma pachnieć sezamkowo)
5 g wosku pszczelego
5 g masła kakaowego
1/2 łyżeczki kakao
1 łyżeczka miodu
25 kropli witaminy EPrzygotowanie

Masło kakaowe, wosk pszczeli oraz olej kokosowy topię w kąpieli wodnej. Gdy składniki się stopią, wyłączam gaz, a następnie dodaje olej sezamowy, kakao i witaminę E. Mieszam dokładnie,  aby połączyć składniki. Na koniec jak miksturka troszkę ostygnie, ale jeszcze nie zastygnie, dodaję płynny miód. Energicznie mieszam [trzeba działać dość szybko, gdyż balsam migiem zastyga]. Przygotowany upojnie pachnący balsam przelewam do pojemniczka.

Całuśnego dnia!


I jak wam się podoba całuśne smarowidło?


Wpisy gościnne to skuteczne narzędzie marketingowe. Jeśli jesteś zainteresowana taką formą promocji na moim blogu, zapraszam do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym w zakładce WSPÓŁPRACA.

TOP