30 listopada 2016

A co kryje Twój kalendarz adwentowy?

Jedną z moich ulubionych tradycji zapowiadających święta, którą wspominam z czasów dzieciństwa, był czekoladowy kalendarz adwentowy. Hej, przyznać się, kto nie przeszukiwał okienek i nie wyjadał na kilka dni do przodu, no kto? No właśnie! A teraz sama jestem mamą i pomyślałam, że przekażę tę tradycję następnemu pokoleniu. Z jednym małym wyjątkiem...Tegoroczny grudzień przyniesie nam wielkie zmiany. Sama jak Maryja Panna siedzę jak na bombie i odliczam do przyjścia córy na świat. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zaopatrzyć się w cukierki albo czekoladki i bezmyślnie karmić nimi Gizmolove do świąt. Tyle, że ani to zdrowe, ani wychowawcze.


CAŁKIEM NIESŁODKIE ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZYLI ADWENTOWY KALENDARZ AKTYWNOŚCI


Z nastaniem listopada napisała do mnie Zuzia, autorka bloga Szpinak robi bleee i zaproponowała udział w pozbawionej grama cukru akcji świątecznej Całkiem nieSŁODKI prezent. Początkowo myśli moje krążyły wokół świątecznych wypieków z wykorzystaniem alternatywnych zamienników cukru. Szybko jednak pomysł ten porzuciłam. Po trosze ze względu na nowe słowo, którego nauczył się Gizmlove po ostatnim urlopie u babci. Jajo! A każda ich wizyta w spożywczaku kończyła się nabyciem kinder niespodzianki. Ja wiem, że dziadkowie są od rozpieszczania, no ale bez przesady 😏

Bardziej jednak przemówił do mnie fakt nieuchronnego powiększenia się rodziny, które niewątpliwie wpłynie na samopoczucie Gizmolove. Stwierdziłam, że na maksa wykorzystam ten czas rodzinnie, będę tworzyć wspomnienia i skupię na momentach. Zamiast spłycać ideę świąt do otrzymywania słodyczy przybliżę mu radosny czas oczekiwania na nie (i siostrę). A wszystko to rozłożone na dwadzieścia cztery zimowo- świąteczne atrakcje. No sugar, of kors!


Dobra, pozostaje jeszcze upchnąć gdzieś poród 😂😂😂 A tak na marginesie, co obstawiasz? Młoda pójdzie w ślady brata i będzie wcześniakiem, urodzi się o terminie (planowana jest na 19.), czy zechce zaskoczyć nas w święta?


Oddasz się (przed)świątecznej magii razem z nami?


Jeśli podoba Ci się taka idea kalendarza adwentowego, zachęcam do skorzystania z zaproponowanych przeze mnie pomysłów. Nie zapomnij podzielić się efektami na facebooku (@owsiankaikawa) lub instagramie (@basta_lena).

Dobrze mi zrobisz, dając lajka 😊


A już na maksa dopieścisz mnie, gdy wpis udostępnisz dalej w świat. Niech moc nieSŁODKICH prezentów będzie z nami!

Do wykonania kalendarza wykorzystałam karteczki do PL projektu Small-wingels-shop
TOP