14 maja 2018

Dobrze mi w żółtym 4/18

Cześć i czołem! Akumulatory naładowane, mogę wracać. A co dobrego u Was, jak się czujecie po długim weekendzie? Komu kawy, a komu coś do niej?


Przed Wami kolejna porcja ciekawych linków, na które trafiłam w ciągu minionych dwóch tygodni leniuchowania. Zupełnie nie wiem czemu zdominował je instagram i parenting ;) Ale spokojnie, będzie też dobra sałatka i najpiękniejsze plaże Norwegii.
1. Instagram się zmienia i to od samego początku, o ile jednak dawne aktualizacje były mało inwazyjne, tak te obecne mocno odciskają swoje piętno na społeczności, która powoli zaczyna być zmęczona i zrezygnowana. Aplikację zalała fala demotywacji. Adrianna z Alabasterfox o tym dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić.


2. A jeśli czujecie, że czas na zmiany, to może przyda Wam się 18 kart do zdjeć na instagram do druku od My Pink Plum?


3. Ewentualnie 5 najlepszych aplikacji na instagram, a wśród nich m. in. aplikacja do prezentacji zdjęć na InstaStories. Dziękuję RIE World!


4. Na InstaStories Wild Rocks w ramach korków z instagrama o WHP czyli weekend hashtag project (niestety podejrzeć możecie tylko przez aplikację). Gorąco polecam!
5. Na mojej liście #musteat wylądowała birmańska sałatka z imbiru oraz wiosenna kostka z truskawkowym musem na szpinakowym biszkopcie. O mamusiu!


6. Jakie macie plany na wakację? Jeśli przez przypadek albo z pełną premedytacją wybraliście Norwegię, to Gazela w Laponii podrzuca 6 najpiękniejszych plaż północnej Norwegii.


Tymczasem na naszym instagramie spacer w rzepaku...

Wracam, chociaż dobrze mi w żółtym polu rzepaku. Dobrze mi tu i teraz. To jest moje miejsce na ziemi i nic tego nie zmieni. Mimo, że lubię nasze norweskie życie, mieszkanie z widokiem na fjord, góry i morze na wyciągnięcie ręki, ciszę i spokój. Pierwszy raz od pięciu lat emigracji czuję dziwną potrzebę, aby powiedzieć TO głośno. Z głębi mojego polskiego serduszka niewymownie... TĘSKNIĘ! 💔 A na tęsknotę jest tylko jedno lekarstwo... #dotychpólmalowanychzbożemrozmaitem #spacerwrzepaku #wiosnaradosna #natura #tobyłmaj #majowadziewczyna #polskadziewczyna #instamatka #instamatkaicórka #ig_momlife #polskajestpiękna #matkapolka #polskawobiektywie #tuiteraz #mojemiejscenaziemi #mojemiasto #małerzeczy #instamoment #momentsofmine #onlygoodvibes #mojewszystko #Bejbi #owsiankaikawablog
Post udostępniony przez bastalena (@basta_lena)7. Asia o aferze, która wybuchła po opublikowaniu dość odważnego komunikatu przez ZOO w Poznaniu.


8. Segritta na własnym przykładzie wyjaśnia czy kilkulatek potrzebuje rytmu dnia?


9. U Dagmary test, ale nie jakiś zwykły test. To jest test dla matek. Zrób i wracaj...
.
.
.
.
.
I co Ci wyszło? ;)
10. W ramach reaktywowanego cyklu Inspirujące Mamy o pisaniu z przyjemnością i dla przyjemności rozmawiałam z łódzką pisarką, Agnieszką Płoszaj.Tyle ode mnie. A jak Wam minął majowy weekend?


Do następnego,
bastalena


Zdjęcie w nagłówku Nathana Dumlao na Unsplash 
TOP