16 stycznia 2020

Insta wyzwanie na czytanie, czyli co i z kim czytam


Tak sobie myślę, że to dobry moment, aby zebrać do kupy wyzwania czytelnicze, w których biorę udział w tym roku, bo już z lekka gubię się, co i z kim czytam. Może znajdziesz coś dla siebie.Zacznę czymś cudownie wpisującym się w trend #girlpower. Mowa o wyzwaniu #readingwomanchallenge organizowanym przez Reading Women, którego duchem jest czytanie książek autorstwa kobiet bądź dotyczących kobiet. Dzięki Dominice za cynk! Nie obiecuję spełnić wszystkich jego punktów. Na pewno mocniej przytulę się do niego w marcu i listopadzie.Skoro wywołałam listopad w zestawieniu nie może zabraknąć jesiennego klasyka, o którego istnieniu dowiedziałam się od Oli. Kojarzycie #nonfictionnovember? Pewnie, że kojarzycie!Madzia wespół z Klubem Książki zachęca do uszczuplenia swoich stosów hańby. W ramach tego wyzwania czytam książki, które zalegają mi na półce. A trochę się tego już uzbierało. Pod hashtagiem #klubowystoshańby możesz zobaczyć, jak nam idzie.Post udostępniony przez SAVE THE MAGIC MOMENTS (@savethemagicmoments)


Z kolei Dominika rzuciła wyzwanie książkoholikom. A co należy zrobić, aby wziąć w nim udział? Po prostu nie kupować książek. Niewykonalne? Ona to wie i daje dyspensę na jedną książkę miesięcznie. Komu mało #12ksiazekna2020 zawsze może doczytać ze stosu hańby.
#12ksiazekna2020 Hej! Kto tam jest ze mną w wyzwaniu #12ksiazekna2020 ?! Hmmm? To już tuż tuż i dlatego mam dla Was zadanie na rozgrzewkę i ku większej motywacji. Czy uda Wam się policzyć: - ile książek przeczytaliście w 2019 roku - i ile zakupionych i nieprzeczytanych książek stoi u Was na półkach tworząc stos hańby? Zróbcie to proszę, a 1 stycznia wyznamy sobie wszystkie swoje książkowe grzechy i wyznaczymy granice na 2020. Musimy wreszcie ustalić regulamin 🙈 A zainteresowanym ograniczeniem kupowania nowych książek na rzecz przeczytania tego, co już na półce stoi i czeka i jakoś nie może się uprawomocnić 😉 przypominam, że w ramach wyzwania będzie można kupić sobie tylko 1 książkę miesięcznie - czyli w sumie, w 2020 roku nasza biblioteczka powiększy się jedynie o 12 pozycji. Przypomnijcie proszę, kto jest na tyle odważny i uzależniony od zakupów, że na 100% bierze udział? 💪💪💪 będzie dobrze i damy radę! Jakoś... 😂 #książka #książki #czytam #wyzwanieksiążkowe #czytambolubię #book #books #bookgoals #bookcase #czytamwszędzie #takczytam #readinggoals #booklovers #booknerds #bookaddict #książkoholizm #książkoholiczka #ksiazki #bookish #bookishfeatures #booksy #booksofinstagram #instabooks #bookstagram #bookstagrampl #bookstagrampolska #bookstagrammers
Post udostępniony przez 📖 Dominika 📖 (@prosto_o_ksiazkach)


Na koniec wchodzę ja i dziękuję za tak pozytywny odbiór wyzwania do tej pory. A to dopiero połowa miesiąca!

Chciałabym je w końcu ujednolicić, aby na dalszym etapie uniknąć długalaśnych słowotworów, ale jedyne sensowne hashtagi #wyzwanienaczytanie albo #czytanienainstagramie są już zajęte. No nic, szukam dalej...Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez bastalena (@basta_lena)A Ty w jakich wyzwaniach bierzesz udział? A może sama coś organizujesz? Daj znać w komentarzu.

pozdrawiam, bastalenaZdjęcie w nagłówku Pexels z Pixabay
TOP